Počasí Rhodos

Rhodos se může pochlubit mimořádně dlouhou sezonou letního počasí. Počasí ostrova Rhodos je přímo ovlivněno jeho jižní pozicí ve východní části Egejského moře a polohou západně od Turecka. Počasí na ostrově Rhodos je teplé a příjemné po celý rok. Letní teploty dorazí již v dubnu a ochlazování nezačne dříve než v listopadu.

Aktuální počasí na ostrově Rhodos. Pro předpověď počasí na další den na obrázek klikněte.

Předpověď počasí na následujících 14 dní na Meteocentrum.cz

Rhodos má středomořské podnebí s mírnými a rozumně vlhkými zimami a teplými a suchými léty. Na východní straně ostrova je o něco tepleji než na západní straně. Je to způsobeno vlivem moře, mořských proudů a větrem. Ostrov má nadbytek slunečního svitu (až 300 slunečných dní v roce) a díky tomu může v létě nabídnout příjemně teplé moře. Teplota mořské vody patří mezi nejvyšší v Egejském moři a to z něj činí ideální místo pro potápění nebo šnorchlování. Teploty na pobřeží jsou pocitově o 1-2 stupně nižší než ve skutečnosti, protože tu stále vane osvěžující mořský vítr.

Letní podnebí na ostrově Rhodos láká nejvíce turistů. Teploty od května do září běžně přesahují 30°C a hlavně přes léto tu musíte počítat se zdlouhavými vlnami veder nad 40°C (červen, červenec, srpen a září). Davy turistů se hrnou na pláže, aby nasákly řecké slunce. Pokud ale dáváte přednost sezení ve stínu, existuje spousta míst, kde si můžete odpočinout a vychutnat si příjemný mořský vánek. Stále více a více lidí tak dává přednost dovolené na ostrově Rhodos na jaře a na podzim, kdy je klima především svěží a přívětivé. Měsíc říjen na ostrově Rhodos vládne stále letními teplotami, avšak bez avizovaných nepříjemných veder a i teplota moře se pohybuje okolo příjemných 23°C. Takové počasí svádí k objevování ostrova a prodlužování si léta. V říjnu končí oficiální část sezóny a na ostrově již není tolik návštěvníků. Všechny služby jsou ovšem dostupné bez sebemenších problémů a jejich cena, stejně jako cena nabízených výletů, může s ohledem na blížící se konec sezóny klesat.

Na začátku zimy (prosinec) poptávka po cestovním ruchu prudce klesá a ostrov zdánlivě odpočívá. Město Rhodos samo o sobě je ale stále plné života a velké množství obchodů a hotelů v hlavním městě zůstává otevřeno po celý rok. Teplé zimní podnebí s průměrnými teplotami v lednu kolem 12°C vybízí k netradiční návštěvě, kdy poklidný život na ostrově zajištuje méně turistů u hlavních památek.

Nicméně, pokud máte v úmyslu odcestovat na Rhodos kdykoliv v období od prosince do února, měli byste vědět, že trajekty jsou nespolehlivé, často odplouvají jen v případě příznivého počasí a to může znamenat komplikace. I když je na ostrově i v tomto období stálý dostatek slunečních paprsků, moře zůstává na koupání studené, pokud tedy nejste vyloženě stateční a otužilí plavci.

Aktuální počasí na Rhodosu

Rhodos
13.6.2021, 22:33
Částečně zataženo
JZ
Částečně zataženo
23°C
22 km/h
Odpovídá teplotě: 21°C
Aktuální tlak: 1010 mb
Vlhkost: 73%
Rychlost větru: 22 km/h JZ
Nárazový vítr: 22 km/h
UV-Index: 0
Východ slunce: 5:48
Západ slunce: 20:26
 

Užitečné odkazy

Dnes

  • Neděle 13. června 2021
  • Svátek má Antonín
  • Zítra má svátek Roland
  • Je sudý týden
  • Je 24. týden