Rhodos – informace

Praktické informace o řeckém ostrově Rhodos.

Rhodos je označován jako ostrov růží nebo ostrov slunce. Je to jeden z největších a nejkrásnějších řeckých ostrovů. Krajina je tvořena hlavně z kopců a nízkých hor, které jsou ve své většině pokryté lesy. Klimaje zde subtropické a zdravé. Osvěžující západní větry mírní letní vedra a v zimy jsou téměř vždy mírné, s dlouhými obdobími slunečního svitu.

Legendy o vzniku ostrova Rhodos praví, že bůh Helios (bůh Slunce) přiměl boha Dia, aby mu za to, že nemohl být při dělení světa přítomen (protože právě dával světu svoji Sluneční záři), daroval ostrov, který se vynoří z moře. Zeus mu toto přání za jeho dobrou službu světu přislíbil. V tu chvíli se z moře vynořil nádherný ostrov, který Helios zalil svým jasem a tímto z něj udělal „kraj Slunce“, jak je Rhodos nazýván dodnes. Tento ostrov pak pojmenoval po své manželce Rhodě.

Seznam pláží na Rhodosu vč. pláží s modrou vlajkou, teplota moře v letoviscích Rhodu, grafy teplot, srážek a vlhkosti pro všechny měsíce.
Rhodos – pláže

Přehledné informace o aktuálním počasí, krátkodobé, desetidenní i 14-denní předpovědi počasí pro letoviska Rhodos, Faliraki, Stegna a Kolymbia.
Rhodos – počasí

Pohled do historie ostrova Rhodos, přehled vývoje v jednotlivých etapách dějin, zajímavosti, památky.
Rhodos – mytologie

 

Aktuální počasí na Rhodosu

Rhodos
1.4.2020, 5:18
Částečně zataženo
Z
Částečně zataženo
15°C
11 km/h
Odpovídá teplotě: 13°C
Aktuální tlak: 1010 mb
Vlhkost: 93%
Rychlost větru: 11 km/h Z
Nárazový vítr: 11 km/h
UV-Index: 0
Východ slunce: 6:53
Západ slunce: 19:29
 

Užitečné odkazy

Dnes

  • Středa 1. dubna 2020
  • Svátek má Hugo
  • Zítra má svátek Erika
  • Je sudý týden
  • Je 14. týden